Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi.

01 65 pamatskola.jpg
02 65sk.jpg
SākumsProjekti Latvijas Skolas SomaKoncertlekcija - Mūsu Maestro Raimonds Pauls

 

Aktuālā informācija par mācību procesu

  • 1.-3.klašu bērniem mācības notiek parastajā režīmā- klātienē.

  • 4.-9.klašu skolēni līdz 15.novebrim mācās attālināti

 

Matemātikas un tehnoloģiju jomas nedēļas ietvaros, skolēni piedalījās olimpiādēs, konkursos “Sudoku – 2021” un “Ķengurs”, taisīja origami “Kubs”, krāsoja ģeometriskus ornamentus un meklēja interesantus un radošus risinājumus, piedaloties fotokonkursā “Es un matemātika”.
Matemātikas un tehnoloģiju jomas nedēļas ietvaros, skolēni piedalījās olimpiādēs, konkursos “Sudoku – 2021” un “Ķengurs”, taisīja origami “Kubs”, krāsoja ģeometriskus ornamentus un meklēja interesantus un radošus risinājumus, piedaloties fotokonkursā “Es un matemātika”.
Arī šogad, neskatoties uz attālināto mācību procesu, mēs varējām realizēt mūsu skolas tradīciju - Lieldienu koks! Paldies mūsu skolēniem, viņu vecākiem un skolotājiem!   Saulainas Lieldienas!
Arī šogad, neskatoties uz attālināto mācību procesu, mēs varējām realizēt mūsu skolas tradīciju - Lieldienu koks! Paldies mūsu skolēniem, viņu vecākiem un skolotājiem!   Saulainas Lieldienas!
5.a klases skolnieci Valeriju Vavilovu  ar veiksmīgu piedalīšanos Rīgas pilsētas 71.matemātikas olimpiādēPaldies skolotājai Maritai Bobrovai
5.a klases skolnieci Valeriju Vavilovu  ar veiksmīgu piedalīšanos Rīgas pilsētas 71.matemātikas olimpiādēPaldies skolotājai Maritai Bobrovai

Koncertlekcija - Mūsu Maestro Raimonds Pauls

         Rīgas 65. vidusskolas 7.a, 8.b un 9.b klašu skolēniem no 11. līdz 31. maijam bija iespēja baudīt audiovizuālo koncertlekciju “Mūsu maestro. Raimonds Pauls”. Par godu Maestro 85 gadu jubilejai pazīstamie un spilgtie jaunās paaudzes mūziķi- dziedātāja Rūta Dūduma Ķirse un komponists Jānis Ķirsis, sadarbībā ar Kultūrizglītības programmu "Latvijas skolas soma”, ir sarūpējuši audio-vizuālu koncertlekciju par Raimondu Paulu. Tas ir muzikāls stāsts par Raimonda Paula daiļradi - laikmetu, kurā viņš mācījies, strādājis, kā arī par Maestro šodienas muzikālajām gaitām.       
        Koncertlekcijas laikā skolēniem tika dota iespēja iepazīt Maestro jaunības aizraušanos – klasisko un džeza mūziku, kuru viņš spēlēja un interpretēja, studējot Konservatorijā : Džordža Geršvina “Summertime”, Leonarda Bernstaina mūziku, Skota Džoplina regtaimi, Sergeja Rahmaņinova skaņdarbus u.c., kā arī skaņdarbus, kas tapa laikā, kad R. Pauls aktīvi darbojās Latvijas Radio 1.ierakstu studijā pagājušā gadsimta 60. un 70.gados – gan dziesmas, gan arī mūziku teātra izrādēm un kinofilmām. Skolēniem tika dota iespēja uzzināt par cilvēkiem, ar kuriem Maestro ir sadarbojies. Dziesmu vārdu izveidei Raimondam Paulam ir palīdzējuši daudzi zināmi dzejnieki, kā Jānis Peters, Andrejs Vozņesenskis, Vilis Plūdonis, Austra Skujiņa, Guntars Račs, Jānis Poruks, Alfrēds Krūklis, Ojārs Vācietis, Inese Zandere, Leons Briedis, Māra Zālīte, Iļja Rezņika un citi. Raimondam Paulam ir bijusi laba sadarbība ar daudziem solistiem – Margaritu Vilcāni, Viktoru Lapčenoku, Zigfrīdu Muktupāvelu, Noru Bumbieri, Ojāru Grīnbergu, Laimu Vaikuli, Anci Krauzi un Edgaru Zveju –, kā arī vairākiem jaunajiem izpildītājiem: Dināru Rudāni, Ralfu Eilandu, Agnesi Rakovsku, Kristīni Prauliņu, Gunāru Kalniņu, grupu “Nando” un daudziem citiem. “Par pēdējo lapu”, “Autobraucēju dziesmiņa”, “Genoveva”, “Brauciet lēnām pār tiltu
      Arī šodien lielāko daļu laika savā radošajā ikdienā Maestro pavada ierakstu studijā un koncertzālēs, kurās pulcē labākos Latvijas mūziķus un laika biedrus.
2019. gadā Maestro Raimonds Pauls nospēlēja 130 koncertus. Viņš, neapšaubāmi, ir mūzikas leģenda, kas ir pieejama gan tūkstošu lielai mūzikas gardēžu auditorijai, uzstājoties kopā ar pasaulslaveniem diriģentiem, orķestriem un solistiem, gan bērniem viņu pirmsskolas mācību iestādes izlaidumā. Divi jaunie mūziķi – programmas vadītāji Rūta Dūduma-Ķirse un Jānis Ķirsis izauguši ar Maestro mūziku un tādēļ lieliski spēj ar to iepazīstināt jauno paaudzi.
Skolēnu atsauksmes  par lekciju:
“ Domāju, ka šī īsā dokumentālā filma par Raimondu Paulu ir kā atklājums, jo daudzi mana vecuma bērni nezina par mūsu leģendāro latviešu mūziķi. Nekautrējos teikt, ka vēlētos uzzināt vēl par daudz citiem latviešu mūziķiem. Kad noskatījos šo filmu, atcerējos sevis iecienītas latviešu mūziķu dziesmas, uzzināju, ka to autors ir R. Pauls!  Šodien ir daudz pusaudžu, kuriem interesē Latvijas kultūras vēsture. Paldies!” (7.klases skolniece)
“Raimonda Paula radītā daiļrade ir neatsverama sastāvdaļa Latvijas mūzikā, tādēļ arī pus gadsimtu atpakaļ radītas melodijas vēl joprojām tiek izpildītas un ir zināmas arī jaunākajām paaudzēm.” (8. klases skolēns)
Skolēni atzina, ka koncertlekcija neļāva ne uz mirkli zaudēt modrību un interesi dažādo muzikālo fragmentu, kā arī paša R. Paula asprātīgo atbilžu, humora dēļ. Koncertlekcijas vadītāju duets  atklāja komponista lielas darba spējas un nerimstošo jaunradi.

Mūsu Maestro Raimonds Pauls