Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi.

01 65 pamatskola.jpg
02 65sk.jpg
SākumsProjekti Latvijas Skolas SomaIluzionisma teātra - muzeja "Mystero" virtuālā muzejpedagoģiskā nodarbība.

 

Aktuālā informācija par mācību procesu

  • 1.-3.klašu bērniem mācības notiek parastajā režīmā- klātienē.

  • 4.-9.klašu skolēni līdz 15.novebrim mācās attālināti

 

Matemātikas un tehnoloģiju jomas nedēļas ietvaros, skolēni piedalījās olimpiādēs, konkursos “Sudoku – 2021” un “Ķengurs”, taisīja origami “Kubs”, krāsoja ģeometriskus ornamentus un meklēja interesantus un radošus risinājumus, piedaloties fotokonkursā “Es un matemātika”.
Matemātikas un tehnoloģiju jomas nedēļas ietvaros, skolēni piedalījās olimpiādēs, konkursos “Sudoku – 2021” un “Ķengurs”, taisīja origami “Kubs”, krāsoja ģeometriskus ornamentus un meklēja interesantus un radošus risinājumus, piedaloties fotokonkursā “Es un matemātika”.
Arī šogad, neskatoties uz attālināto mācību procesu, mēs varējām realizēt mūsu skolas tradīciju - Lieldienu koks! Paldies mūsu skolēniem, viņu vecākiem un skolotājiem!   Saulainas Lieldienas!
Arī šogad, neskatoties uz attālināto mācību procesu, mēs varējām realizēt mūsu skolas tradīciju - Lieldienu koks! Paldies mūsu skolēniem, viņu vecākiem un skolotājiem!   Saulainas Lieldienas!
5.a klases skolnieci Valeriju Vavilovu  ar veiksmīgu piedalīšanos Rīgas pilsētas 71.matemātikas olimpiādēPaldies skolotājai Maritai Bobrovai
5.a klases skolnieci Valeriju Vavilovu  ar veiksmīgu piedalīšanos Rīgas pilsētas 71.matemātikas olimpiādēPaldies skolotājai Maritai Bobrovai

Iluzionisma teātra - muzeja "Mystero" virtuālā muzejpedagoģiskā nodarbība.

             Rīgas 65. vidusskolas 6.a,7.a,7.b, 8.a, 8.b un 9.a klašu skolēniem no 11. līdz 31. maijam bija iespēja piedalīties virtuālās video nodarbībās un iepazīties ar Iluzionisma teātra, muzeja "Mystero" veidotāju un  burvju mākslinieku Dace, Dante un Enrico Pecolli (Pezzoli) burvju skatuves mākslas noslēpumiem un uzzināt par attīstības iluzionisma vēsturi Latvijā un pasaulē.
Bija unikāla iespēja ielūkoties visās iluzionisma muzeja "Mystero" istabās (Alberta hallē, Zelta istabā, Hudini  istabā, Mistēriju istabā un citās). Uzzināt, kurš ir pirmais zināmais burvju mākslinieks pasaulē un, kurš ir populārākais burvju triks pasaulē, redzēt to arī nodemonstrētu. Skatītājiem bija iespēja iemācīties trīs burvju trikus, kā arī viens burvju triks tiks izspēlēts virtuāli. Apmeklētāji bija liecinieki cilvēka levitācijas iespējamībai, "trīsgalvainas Amazones džungļu puķes" esamībai un "runājošas galvas" ilūzijai.
Bija iespēja ieskatīties iluzionisma vēsturē Latvijā, uzzināt par spilgtākajiem Latvijas iluzionistiem 19. gadsimtā un 20. gadsimta sākumā. Apmeklētāji uzzināja, kāpēc burvju mākslinieks Borsuks rija akmeņus un par kādiem nopelniem Buhāras emīrs uzdāvināja Latvijas iluzionistam J. Štrausam zelta piespraudi ar briljantiem.
Virtuālās nodarbības laikā skatītāji tika aicināti doties līdzi ekskursijā pa maģisko Iluzionisma muzeju un teātri divos stāvos.
Nodarbības mērķis bija iepazīstināt skolēnus ar oriģinālās iluzionisma skatuves mākslas žanru daudzveidību, lai popularizētu šīs unikālās mākslas attīstības iespējas. Šis video materiāls ir arī unikāla iespēja redzēt tikko kā atvērto Iluzionisma teātri, muzeju "Mystero" gandrīz klātienē.
    Muzeja veidotāji, pasaulē atzītie iluzionisti Dace un Enriko Pecolli muzeja eksponātus, kuri izvietoti stikla stendos, vāca tos vairāk kā 25 gadus. Kopumā ir savākti vairāk nekā seši tūkstoši priekšmetu, kas tika izmantoti fokusos, trikos un ilūziju radīšanā sākot no viduslaikiem. Par savu muzeju Dace un Enriko Pecolli saņēmuši Gada balvu kultūrā "Baltais zvirbulis" no Rīgas Domes izglītības, kultūras un sporta departamenta.
7-8    kl.skolēnu atsauksmes: “Ekskursija - aizraujoša un ļoti interesanta! Noteikti iesaku visiem to apmeklēt! Paldies! “. “Izrāde bija viegli skatāma. Patika, jo varēju iemācīties trikus. Tas nebija nemaz tik viegli.” “Es labprāt noskatītos vēlreiz šāda veida izrādi, jo daudz faktu no vēstures. Gide izskaidroja ar ļoti daudz detaļām un interesanti stāstīja. Man nebija nekas kas nepatika, man patika viss.”
 “Man ļoti patika skatīties un mācīties par ilūzijas pagātni un es arī iemācījos dažus trikus.”
“Bija ļoti interesanti fakti un priekšnesumi. Es uzzināju vairāk par ilūzijām.”

 Ārējais skats uz “Mystero” muzeju   Rīga, Vienības Gatve ielā, 30